Waffle Günü: Red Velvet Waffle nasıl yapılır?

Nedense waffle bana hep tatili hatırlatır. Belki de kahvaltıda kendi waffle’larınızı yapabileceğiniz otellerle ilişkilendirdiğim içindir. Bu yüzden onları evde yaptığımda, her zaman özel bir durum gibi geliyor.

Bu waffle’lar bir tatil veya kutlama için ya da kahvaltının biraz kayda değer olmasını istediğiniz herhangi bir zaman için mükemmel olacaktır. Krem Peynirli Çiseleme ile tepesinde harikalar (tarif aşağıdadır), ama onları sadece bir çiseleyen akçaağaç şurubu ile de seviyorum.

Malzemeler (6 kişilik)

2 fincan çok amaçlı un
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığı kabartma tozu
1⁄2 çay kaşığı sofra tuzu
4 yemek kaşığı (1⁄2 çubuk) tuzsuz tereyağı, eritilmiş
1⁄4 su bardağı paketlenmiş kahverengi şeker
3 büyük yumurta, ayrılmış
2 su bardağı ayran
1 1⁄2 yemek kaşığı doğal şekersiz kakao tozu
1 yemek kaşığı kırmızı sıvı gıda boyası

Yöntem

Fırını 200° F’ye ısıtın ve bir waffle demirini önceden ısıtın. Un, kabartma tozu, kabartma tozu ve tuzu birleştirmek için büyük bir kapta çırpın.
Eritilmiş tereyağı ve esmer şekeri ayrı bir büyük kapta birleştirin. Yumurta sarılarını ve ayranı çırpın. Pürüzsüz bir macun yapmak için küçük bir kapta kakao tozu ve kırmızı gıda boyasını karıştırın, ardından hamuru tereyağlı karışıma çırpın. Islak malzemeleri kuru malzemelerle nemlendirene kadar karıştırın (hamur biraz topaklı olmalıdır).
Yumurta aklarını orta boy bir kapta, sert zirveler oluşana kadar bir elektrikli karıştırıcı ile çırpın. Hafifletmek için yumurta aklarının dörtte birini hamura karıştırın. Sonra kalan yumurta aklarını yavaşça ama iyice katlayın.
Yapışmaz pişirme spreyi ile bir gözleme demiri püskürtün veya eritilmiş tereyağı ile fırçalayın. Waffle’ları üreticinin talimatlarına göre pişirin. Bittiğinde, bir fırın tepsisine koyun ve kalan waffle’ları pişirirken sıcak kalmaları için fırına kaydırın.

Krem Peynirli Çiseleme

İçindekiler

4 ons krem peynir, yumuşatılmış
¾ su bardağı şekerleme şekeri
½ çay kaşığı vanilya özü
Bir tutam sofra tuzu
3 ila 4 yemek kaşığı süt

Talimatlar

Krem peynirin çiselemesini yapmak için: Krem peyniri, pudra şekerini, vanilyayı ve tuzu bir kapta çırpın. Dökülebilir bir karışım yapmak için yeterince sütle çırpın.

CRAS A VENENATIS ENIM
  • Criteria 1
    5
  • Criteria 2
    8
  • Criteria 3
    10
The Good

Heartbreaking interactions between characters mark emotional high points

Segments of well-written, hilarious dialogue

The Bad

Exploration sequences feel drawn out and boring

No crazy action sequences like in previous episodes

Pacing slows to a crawl

0
7.710
4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.